• 24.6.2018
  • 18:30

jk

 

Dobrý den / ahoj všem milým lidem a poutníkům,

dovolujeme si vás pozvat na již tradiční svatojánskou pouť ke kapli Sv. Jana Křtitele na Plešivci.

Pouť nám letos krásně vyšla přímo na svátek Sv. Jana Křtitele, jemuž je kaple na Plešivci zasvěcena, tj. 24.6.2018. Letos poprvé chceme pouť pojmout jako Svatojánské putování za světýlky, sejdeme se proto na návsi až v podvečer v 18:30. Cesta na Plešivec bude trvat dle zkušeností cca 40-50 min, předpokládáme, bohoslužba v kapli začne přibližně v 19:30. Samozřejmě všichni nemusí jít pěšky z Hlinné, na návsi bude připraveno minimálně 1 auto pro ty, kdo by pěšky nemohli a samozřejmě rádi v kapli rádi přivítáme hosty odkudkoliv, ať již půjdou s námi z Hlinné či dojdou odjinud sami.

Tento pozdější čas bude i příjemnější ohledně již ne tak velkého horka a doufáme, že takto navečer bude i nižší aktivita lesních mravenců (pro ty, kdo ještě na Plešivci nebyli – cestou a kolem kaple je velké množství mravenišť, takže doporučujeme uzavřené boty. dlouhé kalhoty a nejlépe zastrčit do ponožek – v samotné kapli už je to dobré, tam je jich už jen minimum).

Prosím vezměte si s sebou lucerničky, světélka, budou v kapli požehnána a tato zapálená svatojánská světélka můžeme nést cestou zpět do Hlinné, myslím, že zejména dětem by se to mohlo líbit. Jen prosím vezměte světélka do uzavřenějších lucerniček, abychom předešli požáru. Na cestu zpět do Hlinné se vydáme někdy mezi osmou a půl devátou, nejdéle v devět, abychom nešli úplně za tmy, to by nám svatojánská světélka nemusela stačit:-)

Můžete se těšit jako každoročně kromě duchovního zážitku i na památeční obrázek z pouti a malé občerstvení.

Prosím rozešlete pozvánku dalším milým přátelům a známým, ať máme hojnou účast.

Novinky e-mailem

Nechte si zasílat nové příspěvky na váš e-mail.